İlke İmge Öztürk

İlke İmge ÖZTÜRK
Uzman Dil ve Konuşma Terapisti

2011 yılında Ankara Üniversitesi Dilbilim Bölümü’nden mezun olmuştur. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Terapistliği yüksek lisans programını tamamlamıştır. Uzmanlık eğitimi süresince Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarının tanılanması, değerlendirilmesi ve terapisine yönelik 500 saat klinik uygulama ve gözlem yapmıştır. Uzman Dil ve Konuşma Terapisti olarak çocuk ve yetişkinlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

 "Katıldığı Kurs ve Seminerler” 

Ergen ve Yetişkinlerde Yoğunlaştırılmış Kekemelik Terapisi Eğitimi (Ergen, Yetişkin Kekemeliğinde Duygusal Sağlamlılık ve Sosyal Beceriler), Veysel Kızılboğa, Mahmut Kızılboğa, Kızılboğa Danışmanlık Merkezi, Mersin, 2016.

Uluslararası Katılımlı 3. Ulusal Disiplinlerarası Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi (UDEMKO), Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 2016.

Uygulamalı Davranış Analizine Oyun Temelli Bir Yaklaşım Getirme, Doç. Dr. Amanda Boutot, Samuel DiGangi, UDEMKO-Çalıştay, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 2016.

Söz-öncesi İletişim Becerilerinin Doğal Bağlamda Öğretimi-Milieu Yöntemi, Yard. Doç. Dr. Bahar Keçeli Kaysılı, Prof. Dr. Funda Acarlar, Öğr. Gör. Dr. Meral Çilem Ökcün Akçamuş, UDEMKO-Çalıştay, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 2016.

DIR Floortime Başlangıç Düzeyi Kursu, Çiğdem Ergül M.S, Hacettepe Üniversitesi, Ankara, 2015.

Introduction to Prompt Technique (Prompt Tekniği) Elizabeth Kuegeler M.A CCC-SLP, Karin Brinkmann M.A CCC-SLP, The Prompt Institute, İstanbul,  2015.
Yutma Terapisinde VITALSTIM Uygulayıcı Sertifikası, CIAO Seminars, Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir, 2014.

II. Yutma Bozuklukları Kongresi, Yutma Bozuklukları Araştırma Derneği, Ankara, 2013.

Erken Dönem Kekemeliğin Değerlendirilmesi ve Terapisi Kursu, Prof. Dr. Ahmet Konrot, Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir, 2013.

Konuşmada Akıcılık Bozukluğu, Hızlı Konuşma, Kekemelik Değerlendirme ve Terapi Yöntemleri, Prof. Dr. Kenneth O. St. Louis, Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir,
2013.

7. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, DKBUD ve Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli, 2013.

Çocukluk Çağı Apraksisi, Prof. Dr. Rebecca McCauley, Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir, 2013.